Shakespeare´s corner

Škola v rámci zážitkového vyučovania každoročne usporadúva anglickú súťaž v prednese s názvom Shakespeare´s corner. Každý zo zúčastnených žiakov vlastným originálnym spôsobom prednesie vybranú tvorbu v anglickom jazyku, či už formou prózy, poézie, vlastnej tvorby, spevu, krátkeho divadelného predstavenia... Samotné vystúpenie následne posúdi a vyhodnotí odborná porota...

Write an essay

Súťaž určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl. Žiaci sa zapájajú formou písania esejí na vopred zadané témy. Tie sú prispôsobené tak, aby ich žiaci obsahovo aj gramaticky zvládli napísať. Súťaž je ukončená vyhodnocovacím dňom, kedy sa žiaci dozvedia, kto sa v súťaži ako umiestnil, dostanú ceny a následne sa zúčastnia krátkych workshopov zameraných na anglický jazyk.

Volejbalový turnaj

V rámci zdravého životného štýlu a motivácie žiakov k pravidelnému športovaniu, škola organizuje aj rôzne aktivity zamerané na pohyb. Jednou z nich je aj volejbalový turnaj. Každá trieda sa zapojí aj so svojím kapitánom - triednym učiteľom. Tieto aktivity tiež slúžia na upevňovanie vzťahov v triednom kolektíve.

English is a game

Počas posledných týždňov školského roka naši študenti navštívia niekoľko základných škôl. V nich odučia hodiny anglického jazyka, ktoré si sami vopred pripravia. Žiaci na základných školách tento spôsob zážitkového vyučovania vždy radi uvítajú a naši študenti sa vďaka tejto príležitosti rovnako naučia veľa nových poznatkov a naberú dosiaľ nepoznané skúsenosti.

Kurz ochrany života a zdravia

V rámci tohto kurzu sa študenti naučia ako chrániť samých seba v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie. Kurz sebaobrany je pre žiakov poskytovaný raz ročne. Druhou časťou kurzu je osvojenie si postupu poskytnutia prvej pomoci.

Za túto časť zároveň veľmi pekne ďakujeme Strednej zdravotníckej škole v Ružomberku, ktorej študenti a pedagógovia pre nás tento kurz pripravujú.

Voľby

Počas praktickej časti štúdia občianskej náuky si študenti na škole organizujú voľby. Triedne kolektívy si vytvoria niekoľko politických strán a tiež aj vlastný volebný program. Jednotlivé politické strany disponujú niekoľkými dňami na presvedčenie voličov (ostatných študentov a pedagógov). Zavŕšením tejto práce sú samotné voľby, ktoré prebehnú hlasovaním a sčítaním hlasov. Študenti sa tak prakticky a efektívne naučia celú problematiku volieb.

Mikuláš a vianočné zdobenie školy

Sviatok sv. Mikuláša znamená pre našich študentov začiatok vianočného očakávania. Počas tohto dňa si zdobia svoje triedy, priestory školy, spievajú vianočné koledy, zdobia medovníčky, ktoré po skončení vyučovania rozdávajú okoloidúcim ľuďom pre radosť.